hbcollegium@seznam.cz (+420) 774 886 205

Jsme spolek HB Collegium, který už šestnáctou sezonu, pořádá kulturní akce na hradě Buchlově. Děláme to dobrovolně ve svém volném čase, protože máme rádi náš kraj, naše tradice, legendy a pověsti, místní lidi a chceme si připomínat důvody, proč bychom měli být na naše Slovácko hrdí. Většina našich členů vzešla z bývalých průvodců a zaměstnanců hradu a také studentů historie.

Události posledních měsíců (skoro roku a víc) nám ale znemožnily ve větší míře dělat to, co máme rádi. Zároveň nás tyto události naučily, že je důležité si pomáhat za každou cenu a snažit se, aby každý přispěl svojí troškou k lepšímu celku.

Naší největší akcí jsou noční prohlídky, které tradičně pořádáme v polovině prázdnin. Lístky na ně bývají vždy předem vyprodané. Letos jsme se ale rozhodli, že uděláme něco jinak. Uděláme noční prohlídky ještě jednou, pro ty, kteří potřebují trochu vytrhnout z reality. Z důvodu, že již několik měsíců pracují nad rámec svých povinností. Bez nich by totiž COVID vyhrál. Touto akcí bychom rádi chtěli připomenout, že byla i doba bez viru a jistě zase bude. Proto jsme se rozhodli uspořádat noční prohlídky speciálně pro naše zdravotníky, pro ty, kteří si zaslouží náš obdiv za to, že tady prostě byli, když to bylo zapotřebí a pořád tady jsou.

Sami bychom to ale nezvládli, protože s námi na nočních prohlídkách účinkují šermíři, tanečníci, zpěváci a také ohňová show. Lidé, bez kterých by to nemělo tu správnou a neopakovatelnou atmosféru. Kvůli těmto našim vesměs už dlouhodobým spolupracovníkům, jsme oslovovali po celý letošní rok sponzory a našly se firmy, které nás v tom nenechaly. Za to jim patří náš obrovský dík. A nejen jim. Podpořil nás i Národní památkový ústav, správa hradu Buchlova a také dobrovolní hasiči z Buchlovic, které u nás na Buchlově můžete potkávat jako dozor na všech akcích. Vzniklo pořadatelské uskupení, díky kterému může hrad Buchlov, otevřít na dva večery, předposlední srpnový víkend, své brány jen pro zdravotníky z okolních nemocnic.

Všem, kteří nám pomohli uskutečnit naši myšlenku, chceme ještě jednou velmi poděkovat.Přesvědčili jste nejen nás, že se ještě stále najdou lidé, kterým není lhostejné to, co se okolo nich děje.

Jak budou noční prohlídky pro zdravotníky probíhat:

V prvním srpnovém týdnu jsme rozvezli po okolních nemocnicích vstupenky.

Na každé vstupence je uveden den a čas Vaší prohlídky. Na každou prohlídku odchází omezený počet lidí, tak se prosím dostavte na hrad Buchlov s mírným předstihem, abyste nezmeškali čas nástupu své prohlídky.

Určitě se u nás nebudete nudit. V pravidelných intervalech se budou na hradních nádvořích střídat šermířská vystoupení s ohňovou show.

Šermířská vystoupení pro Vás zajišťuje Zlínská šermířská společnost, po oba dny v těchto časech:         20:30       21:30        22:30

Ohňovou show Vám přijede ukázat skupina RochFire z Vysočiny a Vy ji můžete spatřit v těchto časech:         21:00        22:00       23:00

Na II .hradním nádvoří bude po celou dobu nočních prohlídek otevřena hradní vinárna.

Prohlídky hradu začínají v 19:30 a poslední výprava vchází do hradu ve 23:30, odchází se každých 15 minut.

Doufáme, že se Vám naše akce určená jen pro Vás bude líbit a tohle naše poděkování, za Vaši práci přijmete se stejným nadšením, s jakým jsme pro Vás tohle všechno připravili.

 

Na celém projektu se podíleli:

HBcollegium z.s.

Národní památkový ústav, Územní památková správa v Kroměříži

Správa hradu Buchlov

Spolek dobrovolných hasičů Buchlovice

Redakce Dobrý den s Kurýrem - mediální partner

 

Sponzoři:

LITÉ PODLAHY ROMAN NOVÁK

THERMCUT  k.s.

LASER TECHNOLOGY  s r.

KOVOKON Popovice  s r.

AMTECH s.r. o.

SUKOV s.r.o.

NADACE SYNOT

KUCHYNĚ VIKTOR PANÁK